- Cleveland Faucet Group® Cornerstone® Tub-Shower Trim Kit
- Single Handle
- Chrome Finish
- Metal Handle
- Kit Includes: Escutcheon, Handle, Shower Arm, Flange, 1.75 GPM @ 80 PSI Showerhead And Slip Fit Tub Spout
- Use With HDS #416001 Rough-In Valve
- Complies With Americans With Disabilities Act Specifications
- Mfg #40311V
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 40311V |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.6 in |
| Height | 4.1 in |
| Weight | 2.2 lb |
| Width | 7.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Cleveland Faucet Group |
| FOB | No |
| UPC Code | 810475000951 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | Yes |