Cleveland Faucet Group Pressure Balance Dimension Tub-Shower Cycling Valve With Stops (Male IPS/CC) - Pressure Balance - Temperature Limit Stops - Ceramic Disc Function - Integral Stops - Mfg #45311
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181808 |
| Manufacturer Part Number | 45311 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.0 in |
| Height | 4.4 in |
| Weight | 4.0 lb |
| Width | 6.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cleveland Faucet Group |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 810475004591 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |