Cleveland Faucet Group Pressure Balance Tub-Shower Volume Control Valve With Stops (Male IPS/CC) - Pressure Balance - Temperature Limit Stops - Ceramic Disc Function - Integral Stops - Mfg #45511
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181808 |
| Manufacturer Part Number | 45511 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.1 in |
| Height | 4.4 in |
| Weight | 3.9 lb |
| Width | 5.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cleveland Faucet Group |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 810475005413 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | Yes |