White Return Air Filter Grille - 1/2" Spacing - Bottom Hinge Points - Stamped Steel Construction - Duct Size 10 x 30" - Add 1-3/4" To Height And Width For Face Size - Face Size 11-3/4 x 31-3/4"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 253181 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Stamped Steel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 14.3 in |
| Height | 2.3 in |
| Weight | 4.25 lb |
| Width | 34.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Duct Type | 10 x 30" |
| UPC Code | 095029272866 |
| Type | Return Air Filter |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |