White Return Air Grille - 1/2" Spacing - Stamped Steel Construction - Also Used As Bath Exhaust Grille - Duct Size 20 x 12" - Face Size 21-3/4 x 13-3/4"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 372W20X12 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Steel Construction |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.6 in |
| Height | 0.3 in |
| Weight | 1.75 lb |
| Width | 21.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | American Metal Products |
| UPC Code | 095029832527 |
| TAABAA | Yes |
| Duct Type | 20 x 12" |
| Type | Sidewall Or Return Air Grille |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |