Franklin Brass Chrome Surface Mount Tissue Cabinet - Snap-On Cover - Mfg #915
- Steel material
- Chrome Finish
- Ideal for commercial use
- mounting hardware included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131709 |
| Manufacturer Part Number | 915 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Bath Hardware Finish | Chrome |
| Color / Finish | Polished Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 5.50 in |
| Length (In) (2) | 10.80 in |
| Depth | 6.1 in |
| Height | 2.8 in |
| Weight | 2.25 lb |
| Width | 11.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Franklin Brass |
| TAABAA | Yes |
| Package Contents | Toilet Tissue Holder, Mounting Hardware & Instructions |
| Collection Name | Commercial |
| Supplier Product Name | Chrome Surface Mount Tissue Cabinet |
| UPC Code | 079171915109 |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Liberty Hardware |
| Manufacturer Model No | 915 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |