Franklin Brass Chrome Tissue Cabinet Faceplate - Use With 819675 Cabinet - Mfg #E925C
- INCLUDES MOUNTING HARDWARE
- Ideal for commercial use
- Snap on cover
- Works with standard tissue holders
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131709 |
| Manufacturer Part Number | E925C |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Bath Hardware Finish | Chrome |
| Color / Finish | Chrome |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 6.60 in |
| Length (In) (2) | 12.00 in |
| Depth | 11.7 in |
| Height | 1.4 in |
| Weight | 1.3 lb |
| Width | 6.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Franklin Brass |
| TAABAA | Yes |
| Fixture / Accessory Type | Tissue Cabinet Faceplate |
| UPC Code | 079171999253 |
| Mounting Method | Use With 819675 Cabinet |
| Package Contents | Face Plate |
| Collection Name | Utility |
| Supplier Product Name | Tissue Cabinet Face Plate, Chrome |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | Liberty Hardware |
| Manufacturer Model No | E925C |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |