42 Watt Fluorescent Wall Fixture - Bronze - Lexan Housing - Clear Prismatic Lexan Lens - -20F Instant Start Electronic Ballast - Photocell With Override Feature - 10-3/4H x 6-1/4W x 5-1/2"D - One 313940 42W Cool White CFL Included - Only Use Lights of America Branded Replacement Bulbs
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111501 |
| Manufacturer Part Number | 9042 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 10.25 in |
| Height | 6.1 in |
| Weight | 2.75 lb |
| Width | 11.05 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | Fluorescent |
| TAABAA | Yes |
| Brand | Lights of America |
| Manufacturer Name | Lights of America |
| FOB | No |
| UPC Code | 755277904208 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |