LED Wall Fixture - 9 Watt - 120 Volt - White Aluminum Base - Clear Prismatic Acrylic Lens - 10-1/2H x 6W x 4"D - 50,000 Average Hour Life - Replaces 60W Incandescent - Integrated Cool White LED Array Included
| Make & Model | |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | TPUW06111100L50WH-50 |
| UNSPSC | 39111600 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.9 in |
| Height | 3.4 in |
| Weight | 2.15 lb |
| Width | 9.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | AFX Lighting |
| Bulb Type | Fluorescent |
| TAABAA | Yes |
| Manufacturer Name | AFX Lighting |
| UPC Code | |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |