13/16 x 24" White Porcelain Towel Bar Set - White Plastic Bar - 1-1/2 x 4-1/4" Tile-In Mount - Mfg #180001
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181602 |
| Manufacturer Part Number | 000000180001 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White Porcelain |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | THAILAND |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 25.0 in |
| Height | 3.2 in |
| Weight | 1.95 lb |
| Width | 4.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Lenape |
| Fixture / Accessory Type | 13/16 x 24" Towel Bar - 1-1/2 x 4-1/4" Tile-In Mount |
| Collection Name | White Porcelain |
| TAABAA | No |
| Mounting Type | Tile-In Mount |
| Type | Towel Bar |
| UPC Code | 015129180014 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |