13/16 x 24" White Porcelain Towel Bar Set - White Plastic Bar - Concealed Screw Mount - Mfg #99101
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181602 |
| Manufacturer Part Number | 991-01 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White Porcelain |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | THAILAND |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 25.0 in |
| Height | 3.0 in |
| Weight | 1.65 lb |
| Width | 4.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Fixture / Accessory Type | 13/16 x 24" Towel Bar - Concealed Screw Mount |
| Brand | Lenape |
| Collection Name | White Porcelain |
| TAABAA | No |
| Mounting Type | Concealed Screw Mount |
| Type | Towel Bar |
| UPC Code | 015129991016 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |