Kidde Security 60-Space Push-Button Key Cabinet - 10-Digit Keypad Access Control - Code Can Be Changed As Often As Necessary - Clutch Mechanism Protects Against Forced Entry - 16-Gauge Steel Construction - 60 Numbered And 10 Blank Key Tags Included - Beige - 19.53 x 13.62 x 4.76"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171509 |
| Manufacturer Part Number | 1796 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 19.5 in |
| Height | 4.9 in |
| Weight | 16.05 lb |
| Width | 13.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | KIDDE |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| UPC Code | 090928017969 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |