Kidde Security 30-Space Push-Button Key Cabinet - 10-Digit Keypad Access Control - Code Can Be Changed As Often As Necessary - Clutch Mechanism Protects Against Forced Entry - 16-Gauge Steel Construction - 30 Numbered And 5 Blank Key Tags Included - Beige - 12.04x 8.11 x 3.19"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171509 |
| Manufacturer Part Number | 1795 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.2 in |
| Height | 3.3 in |
| Weight | 8.35 lb |
| Width | 11.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | KIDDE |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| UPC Code | 090928017952 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |