Armstrong Circulator Pump Coupler - 5/8 x 5/8" - Woods 4J - Replaces B&G 118473 - Fits Pump Series H-63, H-64, H-65, H-66, H-67, H-68, S-69, S-610, S-615, S-620 And S-630 - Mfg #816665-000
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40151726 |
| Manufacturer Part Number | 816665-000 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | 5/8 x 5/8" |
| Depth | 2.8 in |
| Height | 3.1 in |
| Weight | 1.6 lb |
| Width | 2.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Armstrong |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |