Extended fulfillment. Please contact us for shipping estimate.
Universal Refrigerator Door Magnetic Gasket - White - Maximum Door Size 36 x 68" - Use With 131886 Super Glue For Installation
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31401500 |
| Manufacturer Part Number | 6230-009 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | ITALY |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | Up To 68H x 36"W |
| Width (In) | 36.00 in |
| Height (In) (2) | 68.00 in |
| Depth | 21.8 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 3.1 lb |
| Width | 13.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Supco |
| TAABAA | Yes |
| Appliance Accessory Type | Refrigerator |
| Appliance Application | Refrigerators |
| Adjustable Fit | Yes |
| UPC Code | 042074025480 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |