Replacement Refrigerator Door Gasket - White - 39-7/8H x 27-1/16"W - Replaces Whirlpool Model #2188448A - Mfg #Replaces 2188448A
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31401500 |
| Manufacturer Part Number | SCS112 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | ITALY |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | 39-7/8H x 27-1/16"W |
| Depth | 13.7 in |
| Height | 2.0 in |
| Weight | 2.25 lb |
| Width | 21.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 816325010002 |
| Brand | Supco |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |