White Return Air Filter Grille - 1/2" Spacing - Adjustable Hinge Points - Stamped Steel Construction - Duct Size 14 x 20" - Face Size 15-3/4 x 21-3/4"
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40101505 |
| Manufacturer Part Number | 253183 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Stamped Steel |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 18.1 in |
| Height | 2.6 in |
| Weight | 5.05 lb |
| Width | 24.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| Duct Type | 14 x 20" |
| UPC Code | 095029502901 |
| Type | Return Air Filter |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |