Replacement Electric Oven Knob - Black - Replaces Whirlpool Model #3149984
- Black plastic
- .0625 In. extended shaft
- 2.375 In. diameter
- Small D stem
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162801 |
| Manufacturer Part Number | 214930 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.3 in |
| Height | 0.8 in |
| Weight | 0.1 lb |
| Width | 2.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 840993003394 |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Selector Knob |
| Manufacturer Name | ERP |
| Manufacturer Model No | 3149984 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |