Watts ICE 1 Replacement Filter Kit - Semi-Annual Replacement Filter Pack - Includes One Sediment, Carbon Block And Polyphosphate Filters - Removes Sediment, Chlorine And Odors - Reduces Lime And Scale Build-Up - Mfg #PWFPKICE1
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40161502 |
| Manufacturer Part Number | PWFPKICE1 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.0 in |
| Height | 6.0 in |
| Weight | 3.25 lb |
| Width | 8.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Watts |
| UPC Code | 098268742176 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |