Commercial Icemaker Filtration System - For Ice Machines Up To 600 Pounds - Three Stage Filter System Includes 5 Micron Sediment, Carbon Block And Polyphosphate Filters - Removes Sediment, Chlorine And Odors - Reduces Lime And Scale Build-Up - 1/2" Inlet/Outlet Connections - Built-In Ball-Valves, Flush Valve And Gauges For Easy Maintenance - Mfg #PWICE1
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40161502 |
| Manufacturer Part Number | PWICE1 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 30.0 in |
| Height | 12.0 in |
| Weight | 15.0 lb |
| Width | 24.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Watts |
| UPC Code | 098268564334 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |