Sharps Container Wall Enclosure - Holds One 5 Quart Sharps Container - Sturdy, Locked Sharps Container Mounting Allows For A Secure Point Of Use Disposal For Sharps - All Cabinets Are Universally-Keyed - Durable, Long-Lasting ABS Plastic Provides A Secondary Barrier Of Protection - Easily Monitored Fill Level Through Viewing Windows On Front And Sides - Keep Gloves Readily Available With Optional Glove Dispenser
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47121709 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.0 in |
| Height | 12.0 in |
| Weight | 5.0 lb |
| Width | 14.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 10080196033539 |
| TAABAA | Yes |
| Brand | HRP |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |