Toilet Paper "Box Of 40" - 2-Ply - 550 Sheets Per Individually Wrapped Roll - 100% Recycled Content - Processed Chlorine Free - Meets EPA CPG - Mfg #8540-01-554-7678
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 14111704 |
| Manufacturer Part Number | 8540015547678 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Roll Width (In) | 4.00 in |
| Roll Length (Ft) | 183.33 ft |
| Depth | 0.0 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 1.0 lb |
| Width | 0.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| Package Quantity | 40 |
| Sheets Per Roll | 550 |
| Number Of Plies | 2 |
| Number Of Rolls | 40 |
| Square Feet Per Roll (Sq Ft) | 61.11 ft2 |
| Package Type | Case |
| Scented | No |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | Yes |