Seasons 1-1/4 x 8-1/8" Brass And Chrome Pop-Up Unit For Decorative Faucet
- Pop-up set with overflow holes
- Dimension: 1-1/4 In. x 8-1/8 In.
- Except for lift-rod with different design, the drain set can be regarded as universal Part
- Meets IAPMO certificate
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 523619.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.0 in |
| Height | 3.0 in |
| Weight | 1.15 lb |
| Width | 3.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Supplier Product Name | Solid Brass Pop-Up Assembly, Chrome Finish with Polished Brass Finish Trim |
| Brand | Seasons |
| TAABAA | No |
| Manufacturer Model No | A505039CPBV |
| Faucet Category | Lavatory |
| Fits Faucet Brand | Glacier Bay |
| UPC Code | 194671018676 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |