Replacement Dryer Knob - Replaces GE Model #WE1X1263
- White with red pointer
- 1/8 In. shaft extension
- 2-3/4 In. diameter
- Used on GE dryers
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52141600 |
| Manufacturer Part Number | 200159 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.8 in |
| Height | 1.5 in |
| Weight | 0.05 lb |
| Width | 2.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Exact Replacement Parts |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 840993010828 |
| Supplier Product Name | Dryer Knob |
| FOB | No |
| Manufacturer Model No | ERWE1X1263 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |