Replacement Dryer Bearing Drum - Replaces GE Model #WE3X75
- white
- Plastic material
- 3/4 In. height
- 1 In. Diameter
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31171500 |
| Manufacturer Part Number | 203009 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White/Plastic |
| Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Height (In) (2) | 0.75 in |
| Length (In) (2) | 1.00 in |
| Width (In) | 1.00 in |
| Depth | 1.0 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.02 lb |
| Width | 1.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Exact Replacement Parts |
| Part For Coin Operated Item | No |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 687152163021 |
| Appliance Accessory Type | Dryer |
| Package Contents | Bearing |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Dryer Drum Bearing |
| Manufacturer Model No | ERWE3X75 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |