4-Function Bed Control - Compatible With Borg-Warner Beds - 8' Cord - 15-Pin Plug - Controls Head Up/Down, Foot Up/Down - Made In USA - Mfg #R9017-087
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42191808 |
| Manufacturer Part Number | R9017-087 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.5 in |
| Height | 7.8 in |
| Weight | 0.7 lb |
| Width | 1.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Anacom Medtek |
| TAABAA | Yes |
| Function | 4 Function Control |
| Plug Style | 16-Pin Plug |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |