6-Function Bed Control - Compatible With Invacare - 8' Cord - 9-Pin Female Plug - Controls Head Up/Down, Foot Up/Down, Bed Up/Down - Mfg #R6829-087
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42191808 |
| Manufacturer Part Number | R6829-087 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.2 in |
| Height | 1.8 in |
| Weight | 1.1 lb |
| Width | 8.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Anacom Medtek |
| TAABAA | No |
| Function | 6 Function Control |
| Plug Style | 9-Pin Female Connector |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |