Radisson Blend Coffee Pods "Case Of 300" - Bold Flavor - Regular - Arabica Special Blend Of Coffees From Latin America And Africa - Exclusively For Radisson Hotels
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 50201706 |
| Manufacturer Part Number | 00001RADBOLD |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Calories (g) | 0 g |
| Sodium (mg) | 5 mg |
| Cholesterol (g) | 0 g |
| Carbohydrates (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 18.11 in |
| Height | 7.008 in |
| Weight | 7.54 lb |
| Width | 12.205 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Number Of Servings | 1 |
| TAABAA | Yes |
| Brand | BD Imports |
| Package Quantity | 1 |
| Ready To Serve | Yes |
| Flavor | Bold |
| Dry Goods | Yes |
| Storage Temperature | Room Temperature |
| Ingredients | Roasted Coffee |
| FOB | No |
| Package Type | Foil Pouch |
| Shelf Life | Up To 12 Months |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |