Wolfgang Puck Signature Coffee "Case Of 300" - Individually Wrapped Single-Cup Filter Pod - Estate Grown - Regular - Mfg #7111113
| Product Features | |
|---|---|
| FOB | No |
| JWOD | No |
| Flavor | Medium Dark Roast |
| Ingredients | Coffee |
| Number Of Servings | 1 |
| Package Quantity | 300 |
| Package Type | Coffee Film |
| Ready To Serve | No |
| Shelf Life | 1 year |
| Storage Temperature | Room temp 70 |
| TAA/BAA | Yes |
| Type | Filter pouch coffee |
| UPC Code | 685903711118 |
| Manufacturer | |
|---|---|
| UNSPSC | 50201706 |
| Manufacturer Part Number | 7111113 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.7 in |
| Height | 8.9 in |
| Weight | 4.762 lb |
| Width | 16.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Wolfgang Puck |
| FOB | No |