Premium Ice Cube Tray "Pkg Of 2" - Crackproof - Quick Cube Release - White Polypropylene
- White plastic
- Package of 2 trays
- Crack resistant
- Polypropylene construction
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24131901 |
| Manufacturer Part Number | 203440 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Material | Polypropylene |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 4.9 in |
| Height | 2.7 in |
| Weight | 0.7 lb |
| Width | 12.7 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Package Quantity | 2 |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793391049 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Package Contents | 2 Trays |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Premium Ice Cube Tray (Pkg Of 2) |
| Manufacturer Model No | 203440 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |