Economy Ice Cube Tray "Pkg Of 5" - Blue Plastic
- Economy ice cube tray
- Plastic Construction
- Package Of 5
- Blue finish
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24131901 |
| Manufacturer Part Number | 203450 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Tray Material | Plastic |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 4.7 in |
| Height | 6.2 in |
| Weight | 1.15 lb |
| Width | 10.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| Cubes Per Tray (Cubes) | 12 |
| Package Quantity | 5 |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793380074 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Flexible | Yes |
| Stackable | Yes |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Economy Blue Plastic Ice Cube Tray |
| Manufacturer Model No | 203450 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |