10 Gallon Medium-Duty Plastic Bag "Pkg Of 250" - 24 x 23" - Clear - Suitable For Most Office And Average Outdoor Trash - Moderately Resistant To Tears And Punctures - Holds Up To 15 Lbs - Twist Ties Not Included - 0.78 Mil - Mfg #8105-01-195-8730
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24111503 |
| Manufacturer Part Number | 8105-01-195-8730 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.6 in |
| Height | 4.0 in |
| Weight | 10.2 lb |
| Width | 14.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |