33 Gallon Heavy-Duty Plastic Bag "Pkg Of 125" - 39 x 33" - Brown - Built For Extra Strength - Highly Resistant To Punctures And Tears - Handles Wet And Dry Loads To 75 Lbs - Twist Ties Included - 1.22 Mil - Mfg #8105-01-183-9769
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24111503 |
| Manufacturer Part Number | 8105-01-183-9769 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.7 in |
| Height | 4.1 in |
| Weight | 20.15 lb |
| Width | 16.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |