One-Light Wall Sconce - Satin Platinum - Opal Glass - 10-1/2H x 5-1/4W x 5"D - Use One 100W Max Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111503 |
| Manufacturer Part Number | 324286 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Satin Platinum |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Maximum Wattage Per Bulb | 100 W |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 14.5 in |
| Height | 6.6 in |
| Weight | 4.05 lb |
| Width | 6.6 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Seasons |
| TAABAA | No |
| Light Bulb Base | Screw-In |
| Bulb Type | Incandescent |
| UPC Code | 046335848009 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ENERGY STAR? Qualified | No |