One-Light Wall Sconce - Frosted Glass - 6-1/4H x 12W x 6"D - Optional White, Polished Brass, Pewter And Distressed Bronze Trims Included - Use One 60W Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111541 |
| Manufacturer Part Number | 504787 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.0 in |
| Height | 0.0 in |
| Weight | 0.77 lb |
| Width | 0.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | Incandescent |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | Yes |