- Mustang Rack™ Five-Shelf Industrial-Grade Storage Rack
- Holds 1,000 Lb Per Shelf
- 16 Gauge Steel With Heavy-Duty Particleboard
- Adjustable Shelves
- Can Also Be Assembled As A Workbench
- Boltless Assembly
- Powder-Coated Finish
- 72 x 48 x 24"
- Mfg #SR-2000-DI
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 48.2 in |
| Height | 3.8 in |
| Weight | 103.4 lb |
| Width | 24.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Mustang |
| TAABAA | No |
| FOB | Yes |
| UPC Code | 810565012956 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |