Commercial Storage P-Rack - 16-Gauge Steel With Heavy-Duty Particleboard Shelves - Holds 1,000 Lbs Per Shelf - Double Slot Posts And Beams Are Fully Adjustable - Boltless Assembly - Powder-Coated Finish - 72H x 77W x 24"D
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 24102004 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Material | 16-Gauge Steel With Heavy-Duty Particleboard Shelves |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 10.0 in |
| Height | 76.0 in |
| Weight | 144.5 lb |
| Width | 26.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Mustang |
| TAABAA | No |
| FOB | Yes |
| UPC Code | 810565012918 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |