Klein Tools Digital Circuit Breaker Finder - Automatically Finds The Correct Circuit Breaker Of Any Standard 120V Outlet - Does Not Require Interruption Of Service, Power Can Be Left On - Bright Green Arrow And Loud Beeping Tone Provide Clear Indication Of Correct Breaker - Transmitter Reaches Distances Up To 1,000 Feet - Finds Breakers Of Light Fixtures And Bare Wires With 504257 Adapter Set - Mfg #ET300
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 41113657 |
| Manufacturer Part Number | ET300 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Battery Size | 9 Volt |
| Depth | 1.3 in |
| Height | 10.5 in |
| Weight | 0.7 lb |
| Width | 6.25 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Klein Tools |
| TAABAA | No |
| LED Display | No |
| Power Source | Batteries |
| Sleep Mode | No |
| FOB | No |
| UPC Code | 092644693021 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | Yes |
| GSA Approved | No |