Klein ET60 Electronic Voltage Tester - Solid State Design Is Safer Than Solenoid Testers - Low Impedance To Reduce False Readings - Indicates Voltage Without Battery - Voltage Indicated By Lights - Mfg #ET60
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 41113637 |
| Manufacturer Part Number | ET60 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.0 in |
| Height | 2.25 in |
| Weight | 0.8 lb |
| Width | 6.25 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 092644693007 |
| Brand | Klein Tools |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |