Klein 6-In-1 Tapping Tool - Six Thread Sizes 6-32, 8-32, 10-32, 10-24, 12-24 And 1/4-20 - Forms New Threads - Re-Forms Burred Threads - Cleans Out Plaster Obstructions - Mfg #627-20
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 23241615 |
| Manufacturer Part Number | 627-20 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 11.5 in |
| Height | 1.6 in |
| Weight | 0.65 lb |
| Width | 3.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Klein Tools |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 092644537066 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |