Outdoor Bulkhead Wall Fixture - White - Cast Aluminum Housing - Frosted Ribbed Glass Lens - Wet Location Listed - 8-5/16H x 4-1/2W x 4-3/8"D - Use One 60W Max Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111612 |
| Manufacturer Part Number | 320677 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Light Housing Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Maximum Wattage Per Bulb | 60 W |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.5 in |
| Height | 5.6 in |
| Weight | 3.25 lb |
| Width | 8.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Seasons |
| TAABAA | No |
| Number Of Lights | 1 |
| Bulb Type | Incandescent |
| UPC Code | 046335803916 |
| FOB | No |
| Photo Cell | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ENERGY STAR? Qualified | No |