Outdoor Ceiling Fixture - Black Polypropylene Housing - Textured Glass Lens - 8-1/4" Square x 4-3/4"H - Use One 60W Max Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111612 |
| Manufacturer Part Number | 320705 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 9.1 in |
| Height | 5.9 in |
| Weight | 3.35 lb |
| Width | 9.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | HRP |
| Bulb Type | Incandescent |
| FOB | No |
| UPC Code | 039677900269 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |