Outdoor Post-Top Fixture - 120 Volt - Black Polypropylene Housing - Clear Acrylic Flemish Lens - Fits 3" Diameter Posts - 12-3/4H x 7-3/4" Square - Use One 60W Max Medium Base Bulb (Not Included)
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111609 |
| Manufacturer Part Number | 321165 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.3 in |
| Height | 9.3 in |
| Weight | 2.2 lb |
| Width | 8.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | Yes |
| Bulb Type | Incandescent |
| UPC Code | 8967532213 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |