Outdoor 150 Watt Metal Halide Acorn Post-Top Fixture - 120/277 Volt - 22" Clear Polycarbonate Diffuser - Black Cast Aluminum Holder- Fits 3" Diameter Posts - 31H x 14" Diameter - Bulb Included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39110000 |
| Manufacturer Part Number | 325030 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 14.25 in |
| Height | 31.0 in |
| Weight | 17.0 lb |
| Width | 14.25 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | Yes |
| Bulb Type | High Pressure Sodium |
| UPC Code | 785652081668 |
| FOB | Yes |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |