Outdoor Opal Globe Post-Top Fixture - 120 Volt - Black Polycarbonate Fitter - 12" Opal Acrylic Globe - Fits 3" Diameter Posts - 12-1/4H x 12" Diameter - Use One 100W Max Medium Base Bulb (Not Included) - Use 320362 Replacement Globe
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111609 |
| Manufacturer Part Number | 321155 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 12.7 in |
| Height | 13.0 in |
| Weight | 3.1 lb |
| Width | 12.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | Incandescent |
| Brand | HRP |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 039677900399 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |