Cotton Bay Ashby Microfleece Blanket - 108 x 90" - King - 100% Polyester Microfleece - Tightly Constructed For Low Shrinkage - 280 GSM - Hemmed All Sides - Super-Soft Luxurious Feel - Ivory
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121508 |
| Manufacturer Part Number | 763083 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Ivory |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | King |
| Dimensions | 108 x 90" |
| Linen Size | King |
| Depth | 14.6 in |
| Height | 6.0 in |
| Weight | 4.35 lb |
| Width | 14.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cotton Bay |
| UPC Code | 815331018118 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |