Extended fulfillment time - Contact for ETA
Cotton Bay Ashby Microfleece Blanket - 90 x 90" - Queen - 100% Polyester Microfleece - Tightly Constructed For Low Shrinkage - 280 GSM - Hemmed All Sides - Super-Soft Luxurious Feel - Tan
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121508 |
| Manufacturer Part Number | 763086 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Tan |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | Queen |
| Dimensions | 90 x 90" |
| Linen Size | Queen |
| Depth | 16.0 in |
| Height | 6.1 in |
| Weight | 3.45 lb |
| Width | 15.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Cotton Bay |
| UPC Code | 194671015767 |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |