**Discontinued - Contact For Availability**
Armstrong Seal Bearing Assembly - Includes Nonferrous Impeller And Viton Seal - Universal Installation For Heating (Cast Iron) Or Domestic Hot Water Recirculation (Bronze) - Used On Armstrong 2b1050 1/2 HP And 3/4 HP - Replaces B&G Model 186863, 118864, 118865 - Mfg #110108-397
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40151510 |
| Manufacturer Part Number | 110108-397 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.2 in |
| Height | 8.7 in |
| Weight | 17.2 lb |
| Width | 7.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand/Model Compatibility | Used On Armstrong 2b1050 1/2 HP And 3/4 HP |
| Brand | Armstrong |
| Pump Type | Seal Bearing Assmebly |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |