Armstrong 4 Spring Cast Iron Circulator Pump Coupler - 1/2 x 1/2" - Fits Armstrong Pump Series S-45 And S-46 - Replaces B&G 118705, 118712, 118723 And P2Z12291 - Mfg #806168-001
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40151726 |
| Manufacturer Part Number | 806168-001 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.5 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.3 lb |
| Width | 3.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Armstrong |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 072807000132 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |