- LED Linear Vanity Fixture
- 4 X 36.5"
- Chrome End Caps
- White Acrylic Lens
- 26 Watts / 1,680 Lumens / 3,000 Kelvin
- 80 CRI Light Output Equivalent To Two F32T8 Fluorescent Lamps
- Two LED Linear Lamps Included
- 50,000 Avg Hr Life
- 5-Year Warranty
- ETL Listed For Damp Locations
- Mfg #HDS837854
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39111501 |
| Manufacturer Part Number | 324941 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 37.8 in |
| Height | 4.0 in |
| Weight | 6.0 lb |
| Width | 5.8 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Bulb Type | Fluorescent |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 896753002237 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |